top of page

Čokoládový puding

Mám nafotených asi milión receptov, no nestíham ich písať, musia zostať v imaginárnej zásuvke, kým nebudem mať trochu viac času. Ešteže som knihu vydala, kým sa malý narodil, lebo inak by asi dodnes nebola na svete :D Tento recept nie je žiadnou novinkou, no je náš obľúbený. Čokoládový puding, no puding to je iba konzistenciou, nie zložením. Takýto krém si môžete pripraviť aj na muffiny či tortu. My dávame do malých mištičiek ako dezert, ozdobíme semienkami.

P.S. Ako sa vám pozdáva prieskumník, vidíte vôbec moje príspevky? :D

Recept:

  • 1 zrelé avokádo

  • 2 banány

  • 1 ČL holandského kakaa

  • pár kvapiek citrónovej šťavy

  • konopné alebo iné semienka na ozdobu

Recept je jednoduchý, chuťový pôžitok dokonalý. Hlavne, keď trafíte správny čas, kedy rozkrojiť avokádo. Avokádo musí na dotyk jemne pružiť, nesmie byť tvrdé ani mäkké, vtedy je vhodné ho rozkrojiť. Vyberte kôstku, lyžicou vydlabte a vložte do mixéra spolu s banánmi, citrónovou šťavou a lyžičkou kakaa. Čím bude šupka banánov tmavšia, tým sladší bude puding. Nemusíte použiť žiadny cukor ani tuk navyše. Avokádo chutí maslovo a vytvára úžasnú pudingovú konzistenciu. Nadávkujte do mištičiek, ľubovoľne ozdobte a môžete podávať.

Páčia sa vám moje recepty? V mojej knihe nájdete 300 receptov, z ktorých si určite vyberiete svoje obľúbené :-) Kúpiť si ju môžete tu.


DOVOLENKA NA LIPTOVE?

chata.png

Na tejto rozprávkovej chate Vám bude chutiť najlepšie :)

KATEGÓRIE

bottom of page